אחזקת מבנים

אם עד לפני שנים לא מעטות, במרבית הבניינים המשותפים היה נהוג שיש ועד בית שמטפל בכל ענייני הבניין, הרי שעם הזמן חלה תמורה בעניין, ויותר יותר בניינים עברו לעבוד עם חברות אחזקת מבנים לבניינים משותפים, ובכך “הפריטו” במובן מסוים את כל הנושא של אחזקת הבניין.

הרעיון של חברת אחזקה הוא לא רעיון חדש, בארה”ב הוא קיים מזה עשרות שנים אך לישראל הוא הגיע בשנות התשעים לערך. בבסיס הרעיון עומד העיקרון שבניין מגורים או בניין מסחרי דורש ניהול קפדני יום-יום ולכן מי שצריך לנהל אותו הם אנשי מקצוע שמתמחים באחזקה ולא הדיירים עצמם, שמרביתם עושים זאת על חשבון הזמן הפרטי שלהם אחרי שעות העבודה ואחרי שהם מבצעים את מטלות הבית, ולכן עבור מרבית האנשים מדובר במטלה לא נעימה, לא פשוטה ויש להודות, ברוב המקרים הדיירים שהיו בועד הבית לא רצו להיות בו אלא נאלצו לקבל את “דין התנועה”, קרי הבניין ולהיות חברים בוועד, לפחות שנה.

חברות אחזקה לבניינים משותפים עובדים בשיתוף פעולה עם דיירי הבניין, לרוב הדיירים קובעים נציג מסוים שיהיה כמין איש קשר עם חברת האחזקה, הוא יתעסק בכל העניינים הכספיים, יציג בפני החברה את דרישות ותלונות הדיירים, יעביר את הצעות החברה לדיירים וכן הלאה. אך בפועל מי שמנהל את הבניין זו החברה עצמה. היא אחראית לכל נושא ונושא שקשור לבניין, החל מניקיון, חשמל, גינון, תחזוקת מעליות ועוד.

החברה מעסיקה אנשי מקצוע שמטפלים בכל העניינים ובמידה ומדובר בנושא מסוים שיש לה איש מקצוע בשביל זה, אז היא בוחנת הצעות מחיר של אנשי מקצוע חיצוניים ומעבירה אותן לדיירים במטרה שהם יחליטו איזו הצעה הכי מתאימה להם.

חשוב להבין חברת אחזקה חוסכת עלויות נרחבות לדיירים ומאפשרת לשמור על תחזוקת הבניין ברמה גבוהה, זו בהנחה כמובן שמדובר בחברת אחזקה טובה. מדי שנה על החברה להציג דוחות לדיירים אודות מצב הבניין, מה בדיוק החברה עשתה ומה התוכניות לשנה הבאה. מדי שנה יכולים הדיירים להחליט האם להמשיך ולעבוד עם החברה או לא.

אם אתם מחפשים חברות אחזקה לבניינים משותפים, זה הזמן לפנות אלינו אל י.מ הברקות. אנחנו חברת אחזקה מבנים לבנינים בתל אביב, בירושלים וכן בחיפה ובבאר שבע ובגבעתיים. אנחנו מעסיקים אנשי מקצוע מובילים, ונשמח להציג בפניכם את הניסיון שלנו והצעת מחיר אטרקטיבית לאחזקת הבניין שלכם. אתם יכולים לפנות אלינו דרך האתר או בטלפון.

כמה זה עולה ?

לנוחותכם אנו יכולים לשלוח אליכם במייל את מחירון אחזקת מבנים לקבלת אומדן והערכה ראשונית, צרו קשר במייל או חייגו אלינו
מוזמנים לקרוא בנוסף:

חברת ניקיון